Başkan Soyer’den sokak hayvanları açıklaması: Teminat verdi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı son dönemde tartışma yaratan sahipsiz ve tehlike arz eden hayvanlarla ilgili önlemler kapsamında hazırladığı genelgeyi 81 il valiliklerine ve tüm belediyelere gönderdi.

Genelgeye göre, tehlike arz eden hayvanlarla ilgili 7/24 denetim yapılması, sahiplenilmemiş olanlara el konulması ve hayvan bakımevlerine götürülmesi istenirken İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya ilişkin “‘Kent yaşamına uyum sağlamış’ hiçbir canlıyı yaşam alanlarından koparmayacağımızın teminatını sizlere vermek isterim. Ancak tehlike teşkil edecek davranışlarda bulunan canlıların rehabilitasyonu da sorumluluğumuzdur.” açıklamasında bulundu.


Kentimizdeki veteriner hekimlerimizle yakın zamanda başlatacağımız proje ile tüm sokak hayvanlarının kısırlaştırılmasını ve aşılanmasını hızlandıracak ve popülasyon artışının önüne geçeceğiz.

Gökdere’de yapımını sürdürdüğümüz avrupa standartlarındaki Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile yardıma, bakıma ve rehabilitasyona muhtaç canlılarımız için çok daha iyi mücadele vereceğiz.

0 Paylaşımlar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.