Ayrancılar’da Yarış Atları

Torbalı’nın Ayrancılar bölgesinde faaliyet gösteren bir çiftlikte, yarış ömrünü tamamlamış damızlık safkan İngiliz atlarından şampiyon taylar yetiştiriliyor. 200 dönüme kurulu alan üzerinde pansiyon hizmetinin verildiği dev çiftlik, yetiştirdiği atları hipodroma yolluyor

İngiliz yarış atlarının beslenme ve bakımının yapıldığı 10’a yakın çiftliğe ev sahipliği yapan Torbalı, hipodromlara yarış atı yetiştiren ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Ayrancılar bölgesinde 200 dönüm alan üzerinde faaliyetlerini sürdüren ve 200 dönüm alan üzerine kurulu bir at çiftliği, yarış ömrünü tamamlayan 35 İngiliz yarış atına pansiyon imkânı sağlıyor.

Hipodromlarda yüksek derece elde eden ve yaşının ilerlemesiyle birlikte sahibi tarafından damızlık olarak kullanılmaya başlanan 35 İngiliz atının konaklama-bakım ve sağlık gibi ihtiyaçlarının çiftliklerinde karşılandığını belirten yetkililer, 30 yıla aşkın süredir at pansiyon çiftliğinin Ayrancılar’da faaliyet gösterdiğini söyledi.

5 Yıla yakın süredir çiftliğin müdürlüğünü yaptığını kaydeden yetkililer, damızlık yarış atlarından üretim elde edildiğini bildirdi. Hayvanların bakımlarıyla yakından ilgilenildiğini ve bacasız fabrika gibi çalışma sergilediklerini belirtilirken, Torbalı’nın temiz havasından faydalanarak, hipodromlara sağlıklı atlar yolladıklarını vurgulandı.

0 Paylaşımlar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.