Pazarcı esnafının soğukla mücadelesi

Kara kışın yüzünü iyiden iyiye göstermesiyle birlikte zor günler geçiren Torbalı halkı, adeta evinden çıkmaya korkar olurken, işlerin bir hayli durgunlaştığı semt pazarında her şeye rağmen ekmek mücadelesi veren pazarcı esnafı, donmayı göze alarak, tezgah açıyor

Ayrancılar’da Ocak ayına girilmesiyle birlikte etkisini daha da artıran olumsuz hava koşulları, sonunda semt pazarlarını vurdu. İzmir’in Beydağ ve Ödemiş ilçelerinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı, Ayrancılar’ın da kuru soğukla yüzleşmesine neden oldu.
GEÇTİĞİMİZ yıl dönem dönem fiyatların inişli-çıkışlı grafik sergilemesinden ötürü bir hayli zor günler geçiren pazarcı esnafı, şimdi de dondurucu havaya karşı ekmek mücadelesi veriyor. Soğuklardan etkilenen pazarcı esnafının tezgâhlarının yanına koydukları soba ve tenekelerde yaktıkları ateş ile ısındıkları gözlemlenirken, bu uygulamadan pazarda alışveriş yapanların da zaman zaman faydalandığı ifade edildi.
Soğuk havanın dondurucu etkisinden korunmaya çalışan pazarcı esnafı, ürünlerinin de donmaması için de büyük gayret gösteriyor.

0 Paylaşımlar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.